skip navigation

Sunshine State Showdown

The Sunshine State Showdown will be taking place Aug 15-16 in Orlando, FL. Games will be live streamed here. If you would like a download copy of games or would like an individual player highlight please email us passthaball@gmail.com

For technical issues contact support@inplayer.com

If video workers begin to miss the action repeatedly and talk throughout the game please text 510.375.3496 with the team name/court.

Click here to watch

Schedule

SATURDAY

10:20AM Ct 1: ECU North Florida 2021 Teosha vs Miami Suns South 17U
10:20AM Ct 2 Miami Suns Gold 17U vs Essence Gold 17U
10:20AM Ct 3 Miami Suns Black vs Tampa Thunder Boswell
10:20AM Ct  4 Tampa Thunder 2021 Lauteria v ECU North Florida 2021 Washington
10:20AM Ct  5 Tampa Thunder Phenoms 16U v DME 2022 Gold 10:20AM Ct  6 TNBA 17U v Miami Suns White
10:20AM Ct 7 Miami Suns Pink 11U vs Florida Lady Hustlers 5 th
10:20AM Ct  8 Florida Lady Huskies 6th v Tampa Thunder Development
10:20AM Ct  9 NSL Team Gaati 2025 v OBC 2025



11:40AM Ct 1: Hoop Dreams 2023 vs East Coast United Premier 2023
11:40AM Ct 2:DME 2023 Silver vs CFE 2023
11:40AM Ct 3: Wellington Wolves 9th vs Miami Suns Red 15U
11:40AM Ct 4: Essence 14/15U vs Tampa Thunder 202 Bythewood
11:40AM Ct  5 Hoop Dreams 2024 v Team Knight 14U
11:40AM Ct 6: Kings and Queens 7 th Grade vs ECU North Florida 2025 Taylor
11:40AM Ct  7 Miami Suns Yellow v Kings and Queens 6th
11:40AM Ct 8: Hoops Dreams 2025 vs Florida Lady Huskies 2025
11:40AM Ct 9: Triple Threat Basketball 2024 vs New Wave Basketball

1PM Ct 1: Essence Future 16U vs OBC 2022 White
1PM Ct  2 Hoop Dreams 2022 v NSL Team KK Wright 2022
1PM Ct  3 Tampa Thunder 2021 Lauteria v TNBA 17U
1PM Ct 4: Team Knight 16U vs FBC Nightmares 16U
1PM Ct  5 Miami Suns Gold 17U v ECU North Florida 2021 Teosha
1PM Ct  6 GT Queens 2025 v OBC 2025

1PMCt 7: Miami Suns Black vs King and Queens 8th
1PM Ct 8: Space Coast Lightning 5 th vs Miami Suns Pink 11U
1PM Ct  9 Lady Mambas 2024 v ECU Florida 2024 Caswell

2:20PM Ct 1: Hoop Dreams 2023 vs Tampa Thunder 2023 Davis
2:20PM Ct 2: Miami Suns Team Fowles 17U vs Tampa Thunder Team Dupree 17u
2:20PM Ct 3: Team Knight 17U vs DME 2021 Gold
2:20PM Ct 4:Essence Platinum vs Tampa Thunder Select11th
2:20PM Ct  5 East Coast United Murray v DME 21 Gold
2:20PM Ct 6: DME 2023 Silver vs Essence Xtreme 2025
2:20PM Ct 7: Wellington Wolves 9 th vs The Compound Basketball 15U
2:20PM Ct 8: Essence 14/15U vs ECU North Florida 2023 Sparks
2:20PM Ct 9: Tampa Thunder 2021 Boswell vs DME Orlando Future Starz 2025

3:40PM Ct  1 Miami Suns Team Larkins v OBC 22 Royal
3:40PM Ct  2 The Compound Basketball 16U v Kins and Queens HS
3:40PM Ct 3: ECU North Florida 2022 Clarke vs Space Coast Fury Select 10th
3:40PM Ct  4 Hoop Dreams 2025 v Kings and Queens 7th
3:40PM Ct  5 Lady Mambas v Team Knight 14U
3:40PM Ct 6: Infinity Basketball vs New Wave Basketball
3:40PM Ct  7 Miami Suns Yellow v Florida Lady Huskies 6th
3:40PM Ct  8 Miami Suns South v NSL Team Vanessa Hayden 2021
3:40PM Ct  9 ECU North Florida 2024 v Hoop Dreams 2024

5PM Ct  1 Kings and Queens 8th v DME Orlando Future Starzz 2025
5PM Ct 2:CFE 2023 vs Essence Xtreme 2025
5PM Ct  3 Miami Suns Red v The Compound Basketball 15U
5PM Ct  4 Tampa Thunder 2022 Thigpen v Triple Threat Basketball 2022
5PM Ct  5 GT Queens 2025 v NSL Gaati 2025
5PM Ct 6: Florida Lady Huskies 7 th vs ECU North Florida 2025 Taylor
5PM Ct  7 Tampa Thunder Development v Kings & Queens 6th
5PM Ct 8: Florida Lady Huskies vs Space Lightning 5th

 

6:20PM Ct  1 Tampa Thunder Team Dupree v DME 21 Gold
6:20PM Ct  2 Miami Suns Fowles v ECU United Murray 2021
6:20PM Ct 3: East Coast United Premier 2023 vs Tampa Thunder 2023 Davis
6:20PM Ct  4 Tampa Thunder Select 11th v ECU North Florida 2021 Clarke
6:20PM Ct 5: Essence Platinum vs Team Knight 17U
6:20PM Ct 6: Essence Gold vs NSL Team Vanessa Hayden 2021
6:20PM Ct 7:Tampa Thunder 2023 Bytewood vs ECU North Florida 2023 Sparkes
6:20PM Ct 8: Infinity Basketball vs Triple Threat Basketball 2024


7:40PM Ct  1 The Compound Basketball 16U V ECU North Florida 2022
7:40PM Ct  2 Miami Suns Team Larkins v Tampa Thunder 2022 Thigpen
7:40PM Ct  3 Kings and Queens HS v Space Coast Fury Select 10th
7:40PM Ct  4 OBC 2022 Royal v Triple Threat Basketball
7:40PM Ct  5 Essence Future 16U v Tampa Thunder Phenoms 16U 
7:40PM Ct  6 Hoop Dreams 2022 v FBC Nightmares
7:40PM Ct  7 OBC 2022 White v DME 2022 Gold
7:40PM Ct  8 NSL Team KK Wright 2022 v Team Knight 16U

 

Sunday

9AM Ct 1 Tampa Thunder 2024 Boswell vs Kings and Queens 8th
9AM Ct 2 Miami Suns Fowles 17 vs DME 2021 Gold
9AM Ct 3 Essence Plat vs ECU North Florida 2021 Clarke
9AM Ct 4 Tampa Thunder 11 vs Team Knight 17
9AM Ct 5 ECU Murray 2021 vs Tampa Thunder Dupree 17
9AM Ct 6 ECU North Florida 2021 Washington vs TNBA 17
9AM CT 7 Tampa Thunder Lauteria vs Miami Suns White
9AM Ct 8 Essence Gold 17 vs ECU North Florida 2021 Teosha
9AM Ct 9 Miami Suns Gold 17 vs NSL Vanessa Hayden 2021


10:20AM Ct 1 DME 2022 Gold vs Team Knight 16
10:20AM Ct 2 Essence Future 16 vs Hoop Dreams 2022
10:20AM Ct 3 Tampa Thunder Phenoms 16 vs FBC Nightmares 16
10:20AM CT 4 OBC 2022 White vs NSL KK Wright 2022
10:20AM Ct 5 Florida Huskies 5th vs Space Coast Lightning
10:20AM Ct 6 Florida Huskies 7 vs Kings and Queens 7th
10:20AM Ct 7 ECU North Florida 2024 Caswell vs Team Knight 14
10:20AM Ct 8 Lady Mambas 2024 vs Hoop Dreams
10:20AM Ct 9 Miami Suns Black vs DME Orlando Future Starz 2025


11:40AM CT 1 ECU North Florida 2021 Washington vs Miami Suns White
11:40AM Ct 2 EC United 2023 vs CFE 2023
11:40AM CT 3 Hoop Dreams 2023 vs Essence Xtreme 2025
11:40AM CT 4 ECU North Florida 2021 Teosha vs NSL Vanessa Hayden 2021
11:40AM Ct 5 Miami Suns Yellow vs Tampa Thunder Development
11:40AM Ct 6 Florida Huskies 6th vs Kings and Queens 6th
11:40AM Ct 7 Hoop Dreams 2025 vs ECU North Florida 2025 Taylor
11:40AM CT 8 Miami Suns Gold 17 vs Miami Suns South 17


1:00PM Ct  1 Team Knight 14U v Kings and Queens 8th
1:00PM Ct  2 Miami Suns Team Fowles v Essence Platinum
1:00PM Ct  3 ECU Murray 2021 v Team Knight 17U
1:00PM Ct  4 Hoop Dreams 2024 v Triple Threat Basketball 2024
1:00PM Ct  5 DME Orlando Future Starz 2025 v ECU North Florida 2024 Caswell
1:00PM Ct  6 New Wave Basketball v Tampa Thunder 2024 Boswell
1:00PM Ct  9 Miami Suns Pink 11U v Tampa Thunder Youth Development


2:20PM Ct 1 Ct  1 Tampa Thunder Team Dupree v ECU North Florida 2021 Clarke
2:20PM Ct 2 Wellington Wolves 9 vs Essence 14/15
2:20PM Ct 3 Ct  3 ECU North Florida 2025 Taylor v NSL Team Gaati 2025
2:20PM Ct 4 Ct  4 DME 2021 Gold v Tampa Thunder Select 11th
2:20PM Ct  5 Florida Lady Huskies 7th v GT Queens 2025
2:20PM Ct 6 Miami Suns Red 15 vs ECU North Florida 2023 Sparkes
2:20PM Ct  7 Hoop Dreams 2025 v OBC 2025
2:20PM Ct  8 Infinity Basketball v Miami Suns Black


3:40PM CT 1 Space Coast Fury Select 10 vs Triple Threat 2022
3:40PM Ct 2 ECU North Florida 2022 Clarke vs Miami Suns Team Larkins 16
3:40PM Ct  3 Miami Suns Gold 17U v TNBA 17U
3:40PM Ct 4 Compound 16 vs Tampa Thunder 2022 Thigpen
3:40PM Ct  5 Hoop Dreams 2024 v DME Orlando Future Starz 2025
3:40PM Ct  6 Florida Lady Huskies 6th v Miami Suns Yello
3:40PM Ct 7 Kings and Queens vs OBC 2022 Royal
3:40PM Ct 8 Compound 15 vs Tampa Thunder 2023 Bythewood